УКРАЇНСЬКА ХАРТІЯ з БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

УКРАЇНСЬКА ХАРТІЯ з БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ -

це загальноукраїнська громадська ініціатива, спрямована на підвищення безпеки, комфорту та культури дорожнього руху в Україні й запровадження у цій сфері європейських стандартів.

Головою метою Хартії є об’єднання потенціалу державних і недержавних організацій та експертів  для вироблення комплексних підходів до вирішення проблем безпеки дорожнього руху, які дозволять до 2020 року скоротити в Україні кількість загиблих і травмованих осіб в ДТП на 50% (в порівнянні з показниками 2014 року) та врятувати життя щонайменше 2500 осіб.

Українська Хартія з безпеки дорожнього руху створена за прикладом Європейської Хартії з безпеки дорожнього руху (European Road Safety Charter http://www.erscharter.eu), яка  є найбільшою платформою громадянського суспільства з безпеки дорожнього руху в Європі.

Запрошуємо приєднуватись до Хартії всіх, хто своїми діями та конкретними заходами може і готовий робити посильний внесок у підвищення безпеки, комфорту та культури дорожнього руху на державному, регіональному чи місцевому рівнях. Тільки разом ми зможемо зупинити епідемію смертності на наших дорогах. Сторінка Хартії: https://www.facebook.com/groups/www.tut.org.ua/

 

  1. Українська Хартія з безпеки дорожнього руху (укр.)
  2. Українська Хартія з безпеки дорожнього руху (анг.)
  3. Положення про Українську національну Платформу за безпеку дорожнього руху (проект)
  4. Історія Хартії.

Заснування Української Хартії з безпеки дорожнього руху відбулося за ініціативою низки громадських організацій та експертів з безпеки дорожнього руху, які 23 грудня 2015 року підписали текст Хартії та презентували її широкій громадськості. Презентація Хартії відбулася в   Українському кризовому медіа центрі (м. Київ) за участю  голови Громадської спілки захисту пішоходів "За безпеку пішоходів!" Віктора Козоріза (м. Харків), президента ГО «Всеукраїнська професійна психіатрична ліга» Олега Панченка (м. Констянтинівка), засновника ініціативи «Vision Zero для України» Віктора Загреби (м. Яремче), координаторки ГО "Асоціація велосипедистів Києва" Ксенії Семенової (м. Київ), голови ВГО "Громадський комітет транспортної безпеки" Юрія Папірового (м.Київ) та генерального директора кампанії "DEKRA-Експерт" Олега Голубенка (м. Київ).

Відеозвіт про цю подію можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=Ijh_KMMN0CQ 

 

Presentation of Ukrainian Charter and National Platform for Road Safety: https://www.youtube.com/watch?v=ndLG0DftQF8

 

  

  

 

Лист із підписами засновників Хартії (jpg)

 

Столичні телевізійні новини (телеканал «Київ) про  створення Української Хартії з безпеки дорожнього руху: https://www.youtube.com/watch?v=nbtVw7IiN1o&feature=share

 

23 грудня 2015 року Українська Хартія з безпеки дорожнього руху також була презентована учасникам перших парламентських слухань з безпеки дорожнього руху, які проходили у Верховній Раді України. Серед учасників слухань Хартію також підписали президент громадської організації «Товариство учасників руху Олександр Сітенко, професор Київського національного університету будівництва та архітектури Євген Рейцен, відомий блогер і автогонщик Олексій Мочанов, автожурналіст Сергій Тарнавський, народний депутат Ігор Діденко, директор кампанії «Автоакадемія водійської майстерності» Костянтин Скіпор,  директор благодійного фонду «Безпека дорожнього руху Олександр Заліван.

  

  

Хартія відкрита для підписання всіма хто своїми діями та конкретними заходами може і готовий робити посильний внесок у підвищення безпеки, комфорту та культури дорожнього руху на державному, регіональному чи місцевому рівнях

  1. Європейська Хартія з безпеки дорожнього руху. Місія і завдання

Європейська Хартія з безпеки дорожнього руху була започаткована у 2004 році за ініціативою Генерального директорату з мобільності і транспорту Європейської Комісії й наразі є найбільшою платформою громадянського суспільства з безпеки дорожнього руху в Європі. На сьогоднішній день до Хартії приєдналися понад 2300 державних і приватних підприємств, які ведуть різну діяльність в галузі безпеки дорожнього руху та реалізовують ініціативи, спрямовані на захист своїх членів, працівників і решти громадянського суспільства. Зокрема, приєднавшись до Хартії, її учасники отримують можливість позитивно впливати на один або кілька життєво важливих напрямків, які формують основу для комплексного підходу до безпеки дорожнього руху:

- безпечні автомобілі (інновації, пристрої безпеки, політика технічного регулювання).

- безпечна інфраструктура (безпечна дорожня інфраструктури, оцінка впливу інфраструктури на безпеку дорожнього руху).

- поведінка користувачів (покращення розуміння, поліпшення навичок і зміцнення зв’язків).

Такі консолідовані дії дозволили покращити культуру безпеки дорожнього руху по всій Європі, сприяли поширенню загальних знань про причини дорожніх аварій та допомогли виробити превентивні заходи і рішення для їх уникнення.

Співтовариство Хартії складається з різноманітних компаній, асоціацій, місцевих органів влади, науково-дослідних інститутів, університетів і шкіл. Всі вони ведуть публічну діяльність, що дозволяє іншим організаціям вчитися на їхньому досвіді.

Основними завданнями Хартії є:

- заохочення і підтримка європейських асоціацій, шкіл, університетів, компаній (не залежно від їхнього статусу і величини), а також місцевих органів влади до вжиття заходів, спрямованих на підвищення безпеки дорожнього руху в Європі;

- підтвердження внеску громадянського суспільства в галузі безпеки дорожнього руху;

- сприяння членам громадянського суспільства в отриманні знань з питань безпеки дорожнього руху в Європейському Союзі та обміну ними;

- сприяння активному діалогу для передачі досвіду з безпеки дорожнього руху і практики на всіх рівнях управління в Європейському Союзі.

Наразі основною місією Європейської Хартії з безпеки дорожнього руху є подальше заохочення, сприяння і розширення спільноти, об’єднаної спільним баченням і завданням щодо скорочення до 2020 року кількості дорожніх аварій.

Детальніше про Європейську Харті.з безпеки дорожнього руху див. на сайті: http://www.erscharter.eu

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/EuropeanRoadSafetyCharter/?fref=ts