КАБМІН ОПРИЛЮДНИВ ПРОГРАМУ БДР-2020

Нарешті Кабінет Міністрів України оприлюднив Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року, яка була прийнята на засіданні Уряду ще 25 квітня ц.р. Тобто, Програма набула статусу робочого документа для цілої низки міністерств і відомств, та обладміністрацій, відповідальних за її реалізацію. Державними замовником Програми визначено державне Агенство з інфраструктурних проектів (Укрінфрапроект), що знаходиться в підпорядкуванні Мінінфраструктури. Керівник Програми - голова Укрінфракпроекту (М.П.Божко).

Крім того, обласні державні адміністрації мають утворити координаційні ради з БДР, затвердити регіональні програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху, а також щокварталу подавати Державному агентству інфраструктурних проектів інформацію про стан виконання таких програм.

Загалом, Державна програма підвищення рівня БДР в Україні містить більше 140 заходів на реалізацію яких вже у 2018 році з Держбюджету може бути виділено понад 2,6 млрд. грн. Але насторожує те, що в Україні досі не має дієвих механізмів реалізації подібних програм, в тому числі за участю вітчизняних і міжнародних громадських організацій та фондів, органів місцевого самоврядування, комерційних і бізнесових організацій тощо. Можливо, це питання має розглянути Координаційна рада з безпеки дорожнього руху при КМУ, до якої наша громадська організація вже направила відповідні пропозиції. Чекаємо відповіді, а ще краще — оперативних рішень. Ознайомитися із заходами та завданнями Програми можна за посиланням: kmu.gov.ua